קייטרינג

בישראל אוהבים לחגוג.
כמעט כל נקודת ציון חשובה בחיים זוכה בארץ להתייחסות מיוחדת, שבדרך כלל באה לידי ביטוי בכינוס משפחתי.

לעתים האירוע יהיה צנוע, גרעיני, ורק בני המשפחה הקרובה ואולי כמה חברים יוזמנו, כמו למשל יום הולדת. אך ברוב המקרים האירועים המצוינים בארץ הופכים להילולה של ממש, כמו שניתן לראות בשנים האחרונות בחתונות, בר ובת מצווה, ימי הולדת עגולים לסבים ולסבתות ועוד. בעבר היה נהוג, גם באירועים גדולים, להכין את כל האוכל במהלך השבוע שלפני האירוע.
כל הנשים היו נאספות במטבח, ועומלות על המנות המסורתיות. כיום אף אחד לא נוקף אצבע, והאוכל עדיין זורם לשולחנות בקצב מסחרר.
איך זה קורה? התשובה היא פשוטה – קייטרינג.

מדובר בשירות הסעדה המסופק למקום האירוע, שאינו מצריך הכנות מיוחדות מצד החוגגים, ומאפשר להם ליהנות באמת מהאירוע עצמו. שירות ההסעדה כולל, בדרך כלל, הגשה לשולחנות על ידי מלצרים מנוסים, או הגשה עצמית בסגנון בופה, שירותי בר ואלכוהול ולפעמים גם ברביקיו במקום.

מפעילי הקייטרינג נדרשים, מעצם תפקידם, להיות מומחים בהכנת המזון המסופק. בנוסף לזאת, עליהם גם לדאוג להגשה מושכת לעין של אותו מזון, על ידי עיצוב משטחי ההגשה והמזון עצמו בהתאם לרוח המקום והאירוע.
יש חברות קייטרינג שאף יעזרו לכם לבחור עיצוב מתאים למקום האירוע עצמו, לשולחנות, ולעתים אף ידאגו לתאורה הנכונה ביותר עבורכם.

 

בשנים האחרונות גדל הענף בצורה ניכרת, והמגוון כיום מקיף את כל סוגי המזון שתוכלו רק לחלום עליהם- מהמטבח האסייתי המתוק-חריף, דרך הקולינריה המלוחה של המטבח הים תיכוני, ועד לחגיגה עתירת הקלוריות של המטבח האמריקאי.
מלבד לטעמים המגוונים, קיימים גם סוגים שונים של שירותים מתקדמים לאספקת המזון המוכן, וחברות קייטרינג רבות מציעות התמחויות מיוחדות לפי אירועים.

הקשת הרחבה כוללת אירועי שבת חתן, חתונות, בריתות, ימי הולדת, כנסים ועוד. אותם קייטרינג מאמינים כי לכל אירוע צריך להיות תפריט מיוחד, שיתאים לרוח החגיגה. כמובן שניתן תמיד לערוך שינויים לפי מידת הצורך, כך שאין מה לפחד – הלקוח גם כאן תמיד צודק, ואף אחד לא ינסה להגיד לכם כיצד לחגוג. כמובן שקיימת התחשבות גם בכשרות הנדרשת וברמתה, במידת הצורך. קייטרינג מסוימים יציעו לכם תפריט חלבי עשיר בלבד, על מנת למנוע מראש בעיות של כשרות עם הקרובים שומרי המסורת, כך שכל האורחים ייהנו מאותו מזון איכותי.

 

בישראל קיימים מאות שירותי קייטרינג, בפריסה ארצית, מאילת ועד החרמון. רבים מהקייטרינג מסוגלים לספק שירות “חוצה מדינה”, ולהגיע לכל מקום על גבי המפה. החלק השני יעדיפו לתחום את פעילותם לדרום, המרכז או הצפון, ולעתים רק לאולמות וגני אירועים מסוימים. התחרות בענף הינה רבה, ולכן קיימים שיקולים רבים מצד בעלי הקייטרינג היכן כדאי או לא כדאי להם לעבוד.

אין צורך להתעקש על קייטרינג מסוים שלא יכול לספק את כל רצונותיכם- פשוט עברו לשירות אחר. האירוע בסופו של דבר הוא שלכם, ואם בעל הקייטרינג לא מסכים להתגמש במקומות הנכונים והסבירים, הבינו את הרמז, ואל תקלקלו לעצמכם את החגיגה. רוב שירותי הקייטרינג מספקים גם ערבי טעימות. נצלו את ההזדמנות הזו לבדוק אם המזון לטעמכם. יכול להיות שתגלו שמה שנראה מושך על הדף, יוצר מצוקה בחלל הפה, ולהפך.

 

בסופו של דבר, המגוון, הנגישות, היחס והכי חשוב- המחיר, הם אלה שיקבעו את הבחירה שלכם. כמו בכל מוצר, אף פעם אי אפשר למצוא את השלמות בכל דבר. אבל- לא יהרוג אתכם לנסות.
השתדלו לצאת ל”צייד קייטרינג” מספיק זמן לפני האירוע, כך שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם נכון. בהצלחה, ובתאבון!