מבט קולינארי

מבט קולינארי

כולנו יודעים שהישראלי הממוצע אוהב לאכול ולכן אין זה מפתיע לגלות שבישראל מתפקדות מאות מסעדות המייצגות בכבוד מגוון מטבחים שונים. בכתבה הפעם  אתן סיקרה על חלק מהסוגים המרכזיים ואחלוק איתכם  מספר טיפים לאיתור מסעדות איכותיות שישלחו אתכם הביתה עם חיוך על הפנים וטעם של עוד.

כפי שכבר ציינתי בישראל ישנן המון מסעדות , לכל אחת מהן יש את המאפיינים הייחודים לה אבל בין כל הסוגים הללו ניתן למנות 3 סוגי מסעדות פופולאריות במיוחד:
• מסעדות רחוב – תחת קטגוריה זו נמנות כל החומוסיות, הפלאפליות, דוכני הסביח ובעצם כל מה שאפשר לדחוף בפיתה ו/או לנגב עם אחת. על פניו מדובר באוכל פשוט להכנה ולאכילה אבל למעשה מדובר בענף סלקטיבי במיוחד, כמעט לכל ישראלי שתדברו איתו יש מקום מסוים לאכול חומוס, מקום אחר בו הוא הכי אוהב לאכול את הסביח ולרוב מקום נוסף שמגיש את הפלאפל בדיוק כמו
שהוא אוהב וכל אחד ישבע בכל היקר לו שהחומוסיה שלו היא, היא ה-חומוסיה היחידה שעושה חומוס כמו שצריך ושרק בפיתה שלו מתגלגלים כדורי הפלאפל הטובים ביותר. מסעדות רחוב הן ללא ספק ה-מסעדות הפופולאריות ביותר בארץ ובאופן מפתיע בניגוד למשל לאחיותיהן האמריקאיות, מסעדות רחוב ישראליות מתבססות על מרכיבי הדיאטה הים תיכונית מה שהופך אותן לבריאות יחסית.

 

השבוע אני ממליץ לכם על שתי מסעדות ברדיוס שלכם , עם הטבה מיוחדת ..לכו תתפנקו !

שלכם צחי כהן ,

פרסום יעיל בע”מ