השפלה

או בשמה הגיאוגראפי המדויק – שפלת יהודה – מתפרסת בין מישור החוף להרי יהודה, אורכה 100 ק”מ, והיא כוללת את שטח רב ומרהיב ביופיו כמו גם כמות מרשימה למדי של אטרקציות ויחידות אירוח. 

 

אזור השפלה מורכב מתוואי נחל איילון ועמק איילון  אשר בדרום-צפון הנגב כולל אזור נחל שקמה, במערב שוכן לו המעבר ההדרגתי אל מישור החוף, במזרח יש את הרי יהודה ובצפון אזור מעבר אפק-ראש העין ושולי הר שומרון. והנה נתון שאולי לא ידעתם – הטמפרטורה השנתית הממוצעת באזור השפלה גבוהה יותר מזו שבמישור החוף! מה שמייצר תנאים מעניינים מאד לטיולים ובילויים שונים בכל ימות השנה. 


ברשימת ערי השפלה ניתן למנות את העיר חולון המתחדשת, בת ים על חופיה הקסומים, נס ציונה, יבנה הירוקה וראשון לציון ובמסגרת האתרים המוכרים באזור יש לציין את יער להב, קבר שמשון, גן לאומי בית גוברין, פארק בריטניה, מערת שורק, יער בן שמן, פארק רבין, גן לאומי תל לכיש ועוד. 

 

מאיפה מתחילים?
 

אם אתם עומדים לבקר באזור השפלה ולא יודעים מאיפה להתחיל הגעתם למקום הנכון. בדף זה ננסה לתת לכם כמה טיפים לביקור ממצה וכיפי באזור השפלה. 


קודם כל כדאי להתחיל בקצת שיעורי בית, אם אתם הולכים לבקר באזור כלשהו כדאי שתדעו פחות או יותר לאן אתם הולכים לא? והיום התשובה לשאלה הזאת נגישה יותר מתמיד תודות לרשת האינטרנט ואתרים כמו שלנו שמשקיעים מאמצים רבים בכדי לתת לגולשים את מירב המידע העדכני ביותר שיש אודות אזורים שונים בארץ לרבות איזור השפלה. שבו עם עצמכם כמה רגעים ונסו להפנים את הקווים הראשיים שכדאי לכם לדעת על אזור השפלה כמו אפשרויות לבילוי טווח מחירים וכו’, ורק אחר כך המשיכו הלאה.

 

השלב השני הוא להבין כמה כסף בא לכם להשקיע בביקור הזה, האם אתם מתכווננים אל חוויה של פעם בחיים או שאולי מתאים לכם יותר משהו צנוע וחביב? האם שווה לכם להתפתות להוצאות גדולות ולהתמודד עם ההשלכות של זה חודשים אחר כך או שאולי יותר מתאים לכם לחפש אחר מבצעים והנחות מיוחדות? אולי בכלל קיבלתם לא מעט כסף מתנה ואתם מחפשים משהו מתאים לעשות איתו? כך או אחרת רצוי להחליט על תקציב לפני שמתחילים לצלול לים האפשרויות ובצורה כזאת תוכלו לשמור על עצמכם מפני תסריטים לא נעימים שיעלו לכם ביוקר. 

 

עכשיו אתם מוכנים לצאת לדרך ולסקור את שלל האפשרויות שיש לכם ליהנות באזור השפלה