ימים ושעות פעילות:
יש להזמין כרטיסים מראש.

מדעטק - מוזיאון המדע בחיפה


הבניין ההיסטורי של הטכניון, הדר הכרמל, חיפה
04-8614444
2 - 1 מתוך 2 תמונות
מדעטק - מוזיאון המדע בחיפה
הבא
הקודם

המוזיאון הלאומי "מדעטק" לטכנולוגיה, מדע וחלל
 

מדעטק מציע למבקרים בו מגוון גדול של תערוכות ופארק מדע, בהן מאות מוצגים אינטראקטיביים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים בדרך חווייתית, מהנה, ובהפעלה עצמית. התערוכות בדגש על קשר ממשי בין העקרונות המדעיים והטכנולוגיים לחיי היומיום.

תערוכה אורחת: Beyond Planet Earth  - תערוכת החלל הבינלאומית במדעטק

איך יראו חמישים השנים הבאות של חקר החלל? אם התשובה לשאלה הזו מסקרנת אתכם, במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל בחיפה, יש את התשובות. Beyond Planet Earth, תערוכה בינלאומית חדשה, מרהיבה ומסקרנת, שעשתה את כל הדרך מניו יורק לחיפה ומספרת את הסיפור, שנראה לפעמים ממש כמו מדע בדיוני, על כל התוכניות להמשך המסעות המאויישים בחלל וכל הטכנולוגיות שיעזרו לנו לממש את הרעיונות המדהימים האלה. תחנת קבע על הירח, מסעות מאויישים למאדים ולאסטרואידים, חקר הכוכבים הרחוקים במערכת השמש, החיים בחלל והחיפוש אחרי יצורים נוספים ש(אולי) מתקיימים במערכת השמש שלנו. הכל במוצגים גדולים, חלקם אינטראקטיביים, מרהיבים ומגרים את הדימיון והסקרנות. מודל בגודל מלא של מעבדת המאדים קיוריוסיטי, מוצגים אמיתיים של אסטרונאוטים ורכבי חלל, המחשה של פעילות אנושית בחלל. לילדים הפתעה מיוחדת – דרכון חלל מיוחד אותו יוכלו להחתים בכל תחנה בדרך.

התערוכה שפותחה במשותף על ידי American Museum of Natural History מניו-יורק, ומדעטק, נעה על הגבול שבין מדע וחלום, ואין מקום טוב מזה כדי להבין איזה עתיד מרתק מחכה לנו מעבר לכדור הארץ . התערוכה תוצג במדעטק עד אחרי סוכות 2013.

עוד במדעטק:

פארק נובל אנרג'י למדע

פארק נובל אנרג'י למדע נפרש על שטח של ארבעה דונמים במרכז הקמפוס של מדעטק. חמש החצרות המרכזיות בגן מוקדשות למדענים ההיסטוריים ארכימדס  ברנולי, אייזיק ניוטון, ליאונרדו דה וינצ'י ופיתגורס. בכל חצר מוצגי חוצות גדולי מידות אינטראקטיביים חווייתיים המזמינים את המבקרים לחוות את העקרונות המדעיים על גופם תוך כדי משחק והנאה. הביקור בפארק מאפשר להבין את משמעות תגליותיהם, ולגלות את העקרונות העומדים מאחוריהן. בפארק המדע ניתן ללמוד בדרך של התנסות וחוויה, כיצד יישומיהם של חוקי הטבע והמדע, באים לידי ביטוי טכנולוגי לכל אורך ההיסטוריה

תערוכות קבע   עדי לרעייתי – התכשיטים שעיצב זוכה פרס נובל פרופ' דן שכטמן, מוצגים לצד סיפור המחקר והזכיה בנובל. אנרגיה ירוקה – איך מפיקים חשמל, גם בדרכים מסורתיות וגם בשלל דרכים חלופיות ירוקות, רוח, שמש, מפל מים ואפילו אופניים.. מדעי החיוך - הכול על בריאות הפה והשיניים. קסם של מדע – האמת המדעית מאחורי הקסמים המדהימים ביותר. ליאונרדו דה וינצ'י – לא רק צייר, אלא גם מדען ומהנדס. מכונות פועלות שנבנו לפי השרטוטים של ליאונרדו לפני 500 שנים, ממש גאון! הולכים על בטוח – העקרונות  המדעיים שתורמים לזהירות בדרכים, כמו שדה ראיה, נהיגה בשכרות ועוד..  אחרי נסיעת מבחן ב"משכנע" לא תעיזו שלא לחגור חגורת בטיחות. בית ירוק שלי – התאמת בית המגורים לשמירה על איכות הסביבה: חיסכון, מיחזור, יעילות. הגנום האנושי - DNA  - על הקוד הגנטי שבונה את החיים, סיור בתוך תא אנושי מוגדל פי מיליון ! געגוע לצעצוע – הצעצועים של פעם, לפני עידן המחשב והטלוויזיה

עניין של כימיה, תעתועי ראיה, תעופה- תופסים גובה, חדר חושך, מראות, אולם משחקי חידה ועוד.

 

סינמטריX – קולנוע רב חושי בתלת מימד

מלבד התערוכות פועל במדעטק גם הסינמטריX  - חוויה קולנועית מדעית תלת מימדית רב חושית באולם הקרנה חדשני, הכיסאות נעים והאפקטים מרהיבים. בין הסרטים:  "מסע אל היקום",  " מדעברא קדברא",  "פלא גוף",  "בונים עולם",  "העולם הלוהט"  ו-"לעוף"

מדעטף

לאורחינו הקטנטנים מוצע לבלות במדעטף – מרכז פעילות לפעוטות ולגיל הרך, עשיר בגירויים מרתקים ובמשחקים מבוססים על עקרונות מדעיים פשוטים.

את חווית הביקור במדעטק משלימים במדעשופ - חנות עם מבחר מזכרות ומתנות מדעיות ומקנחים בקפה גרג – קפה, משקאות קרים, חטיפים וארוחות קלות בקומת המסד של מדעטק.

 

 

מדעטק ממוקם בבניין ההיסטורי המרהיב של הטכניון, שנבנה בראשית המאה ה - 20.

כתובת: שמריהו לוין 25\בלפור 12 , הדר הכרמל, חיפה 31448.

 

 

לקטגוריה המלאה של מוזאונים.

מתאים למשפחות
מתאים לילדים
מזנון במקום
עם הדרכה קבוצתית
חניה במקום
לקופונים נוספים של
אטרקציות

נבחרת הפורטלים של פרסום יעיל בע"מ:

צ'ופרים: אטרקציות  |  מומלצימר: צימרים יוקרתיים  |  צימר דיל: דילים לצימרים  |  צימר פור יו: צימרים | זר לי: משלוחי פרחים  |  
 חיפוש:  שימושון  |  מסעדות  |  חופשה בארץ
 מעוניין לפרסם באתר זה: pirsumyail2009@gmail.com 

צ'ופרים2009 © U4
כל הזכויות שמורות לפרסום יעיל (2009) בע"מ כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.