מבט קולינארי

הישראלי הממוצע אוהב לאכול ולכן אין זה מפתיע לגלות שבישראל מתפקדות מאות מסעדות ממטבחים שונים

להמשך קריאה ...

מבט קולינארי

מבט קולינארי


כולנו יודעים שהישראלי הממוצע אוהב לאכול ולכן אין זה מפתיע לגלות שבישראל מתפקדות מאות מסעדות המייצגות בכבוד מגוון מטבחים שונים. בכתבה הפעם  אתן סיקרה על חלק מהסוגים המרכזיים ואחלוק איתכם  מספר טיפים לאיתור מסעדות איכותיות שישלחו אתכם הביתה עם חיוך על הפנים וטעם של עוד.
 
כפי שכבר ציינתי בישראל ישנן המון מסעדות , לכל אחת מהן יש את המאפיינים הייחודים לה אבל בין כל הסוגים הללו ניתן למנות 3 סוגי מסעדות פופולאריות במיוחד:
• מסעדות רחוב – תחת קטגוריה זו נמנות כל החומוסיות, הפלאפליות, דוכני הסביח ובעצם כל מה שאפשר לדחוף בפיתה ו/או לנגב עם אחת. על פניו מדובר באוכל פשוט להכנה ולאכילה אבל למעשה מדובר בענף סלקטיבי במיוחד, כמעט לכל ישראלי שתדברו איתו יש מקום מסוים לאכול חומוס, מקום אחר בו הוא הכי אוהב לאכול את הסביח ולרוב מקום נוסף שמגיש את הפלאפל בדיוק כמו
שהוא אוהב וכל אחד ישבע בכל היקר לו שהחומוסיה שלו היא, היא ה-חומוסיה היחידה שעושה חומוס כמו שצריך ושרק בפיתה שלו מתגלגלים כדורי הפלאפל הטובים ביותר. מסעדות רחוב הן ללא ספק ה-מסעדות הפופולאריות ביותר בארץ ובאופן מפתיע בניגוד למשל לאחיותיהן האמריקאיות, מסעדות רחוב ישראליות מתבססות על מרכיבי הדיאטה הים תיכונית מה שהופך אותן לבריאות יחסית.

• מאכלי עמים – או בשפת השפים מטבחי פיוז'ן .
מדינת ישראל מכילה קבוצות גדולות מאד של עולים מתקופות שונות כשכמעט כל עלייה הביאה איתה את מאכלי הבית שלה, מאכלים המוגשים במסעדות רבות בכל רחבי הארץ. תחת קטגוריה זו ניתן למנות מסעדות הודיות, מסעדות בולגריות, מסעדות פרסיות, מסעדות רוסיות, מסעדות סיניות ועוד רשימה ארוכה מאד של מסעדות המגישות את המיטב שבמיטב מהמטבח המקומי במדינות מהן הן באו.

• מסעדות גורמה – השנים האחרונות היו עדות למהפכה קולינארית במדינת ישראל, מהפכה שהביאה איתה שלל מסעדות גורמה משובחות במיוחד המנוהלות תחת ידן הרמה של השפים הבולטים והמוכשרים ביותר בישראל. מסעדות גורמה בדרך כלל מתומחרות בצורה גבוהה יותר, מה שהופך אותן לפחות נגישות מיתר סוגי המסעדות שמנינו אך כאן לא הכמות קובעת אלא האיכות, מסעדות גורמה משתמשות אך ורק במרכיבים הכי טובים והכי טריים, הן משקיעות במראה ובטעם כאחד כמו גם בשירות ובאווירה הכללית מה שהופך את המחיר הגבוהה יחסית למשתלם.
 
איך מאתרים מסעדות טובות?
הדרך הטובה ביותר היא ללא ספק להתייעץ עם אכלנים "מקצועיים". במידה ואין לכם כאלה ברשימת החברים, רשת האינטרנט יכולה להיות תחליף מעולה תודות למגוון האתרים המתמחים באוכל בכלל ובמסעדות בפרט.

 

השבוע אני ממליץ לכם על שתי מסעדות ברדיוס שלכם , עם הטבה מיוחדת ..לכו תתפנקו !


שלכם צחי כהן ,

פרסום יעיל בע"מ
 

נבחרת הפורטלים של פרסום יעיל בע"מ:

צ'ופרים: אטרקציות  |  מומלצימר: צימרים יוקרתיים  |  צימר דיל: דילים לצימרים  |  צימר פור יו: צימרים | זר לי: משלוחי פרחים  |  
 חיפוש:  שימושון  |  מסעדות  |  חופשה בארץ
 מעוניין לפרסם באתר זה: pirsumyail2009@gmail.com 

צ'ופרים2009 © U4
כל הזכויות שמורות לפרסום יעיל (2009) בע"מ כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד.